batton_koral

insp2

batton_publikacje

Jak położyć tapetę na flizelinie?

 

 

Fototapety  na flizelinie cieszą się coraz większym powodzeniem, sprawdzają się zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak również w hotelach, restauracjach, biurach i firmach. Do wyboru mamy wiele wzorów i kolorów tapet, które sprawią, że dane pomieszczenie będzie wyróżniało się unikalnym wystrojem. Zanim jednak piękna tapeta na flizelinie  znajdzie się na ścianie, czekają nas prace montażowe. Jak położyć tapetę na flizelinie? O tym przeczytacie poniżej. Zachęcamy do lektury!

 

Fototapeta na flizelinie ‒ co to?

Struktura warstw tapety flizelinowej przedstawia się inaczej niż w przypadku tapet papierowych. Warstwę wewnętrzną tapet flizelinowych tworzy włóknina poliestrowa, która zapobiega marszczeniu się  tapety oraz jej przedarciu. Zewnętrzna warstwa tapety to zazwyczaj papier lub tworzywo sztuczne.

 

Tapety na flizelinie mają wiele zalet, wśród nich wymienić możemy:

 

 • Sprawny montaż.

 • Bezproblemowy demontaż ‒ aby tapeta oderwała się od ściany wystarczy mocno szarpnąć, warto dodać, że tapeta nie pozostawia na ścianie żadnych śladów.

 • Tapety na flizelinie  zapewniają również izolację akustyczną ‒ bardzo dobrze tłumią hałas.

 • Tapety flizelinowe sprawdzają się również w przypadku niezbyt gładkich ścian.

 • Są trwałe.

 • Doskonale się  prezentują.

 

MONTAŻ FOTOTAPET NA FLIZELINIE

 

Jak należy układać tapetę na flizelinie? Poniżej kilka wskazówek.

 1. Ściany, na których będziemy układać tapetę powinny być czyste, gładkie,  odtłuszczone i suche. Jeśli nakładamy tapetę na ścianę pomalowaną farbą klejową, powinniśmy usunąć wszystkie warstwy farby. Dobrze przygotowane podłoże będzie miało duży wpływ na efekt końcowy.

 2. Gdy już podłoże jest gotowe, przystępujemy do przygotowania kleju ‒ klej przygotowujemy zgodnie z załączoną instrukcją. Warto zakupić specjalny preparat przeznaczony do układania tapet na flizelinie ‒ dostępne są zarówno gotowe kleje, jak również do samodzielnego przygotowania.

 3. Przygotowany klej nakładamy na ścianę.

 4. Zaleca się, aby tapetę układać od narożnika przy oknie w głąb pomieszczenia. Należy pamiętać, żeby tapetę przykleić w miarę sprawnie, tak, aby klej nie zdążył wyschnąć.

 5. Następny krok to przyklejenie tapety do ściany. Bardzo istotne jest przyklejenie pierwszego paska tapety ‒ to właśnie od niego będzie zależał efekt końcowy wykonanej przez nas pracy.  Pierwszy arkusz musi więc był przyklejony idealnie prosto, dobrze jest użyć linijki.

 6. Nakładamy kolejne arkusze ‒ delikatnie przyklejamy tapetę na górze ściany.

 7. Jeśli uznamy, że tapeta jest dobrze położona, delikatnie wygładzamy ją specjalnym wałkiem ‒ zaczynamy od góry.

 8. Jeśli uznamy, że pasek jest ułożony w nieprawidłowy sposób, odklejamy go i przyklejamy ponownie.

 9. Ewentualny nadmiar tapety na górze lub na  dole ściany odcinamy ostrym nożem.

 

To wszystko! Po wykonaniu wymienionych prac pozostaje już tylko cieszyć się z efektów.

PODSUMOWANIE

 

Montaż fototapety na flizelinie przebiega inaczej niż montaż standardowych tapet. W takim  przypadku należy posmarować ścianę klejem i delikatnie przyklejać arkusz tapety. Arkusze delikatnie wygładzamy wałkiem bądź pędzlem.

Rekomendujemy użycia kleju do fototapet Flugger 377

klej do fototapet flugger

Życzymy powodzenia!

Zobacz fototapety na flizelinie ↓

 

FOTOTAPETA NA FLIZELINIE

TAPETA NA FLIZELINIE

FLIZELINA FOTOTAPETA WZÓR

TAPETA FLIZELINA