batton_koral

insp2

batton_publikacje

Estetyczne kolory, świeżość i elegancja ‒ mowa o fototapetach, które coraz częściej pojawiają się w domach i mieszkaniach prywatnych, przede wszystkim w salonach.

Fototapety wprowadzają wyjątkowy klimat, stanowią  idealne tło dla kanapy, piękne prezentują się przy stoliku kawowym oraz przy komodzie.

Co warto wiedzieć o tapetach do salonu i o czym pamiętać przy wyborze tej idealnej? Podpowiadamy!

 

Fototapety do salonu – na co zwrócić uwagę?

Fototapeta będzie doskonale prezentować się w salonie urządzonym w klasycznym, jak również w nowoczesnym, skandynawskim czy industrialnym stylu. Ponadto, oprócz funkcji dekoracyjnej umożliwi ona zakrycie nierównych i nieestetycznych ścian. To nie koniec, fototapeta może również optycznie powiększyć pomieszczenie czy przeciwnie, skrócić zbyt długą ścianę.

 

Fototapety do salonu ‒ materiał

Wśród najpopularniejszych tapet do salonu wyróżniamy takie, jak:

 

 • tapety papierowe ‒ tapety papierowe są dość delikatne, zakupić możemy zarówno tapety papierowe jedno-, jak również dwu- i trzywarstwowe. Tapety papierowe dobrze przepuszczają powietrze, a dzięki temu regulują mikroklimat w salonie.

 • tapety tekstylne ‒ tapety tekstylne to tapety na podłożu flizelinowym lub papierowym, na które nałożona została warstwa tkaniny. Wśród tapet tekstylnych wyróżniamy welurowe, jak również wykonane z włókien polipropylenowych. Tapety tekstylne są dość drogie, cena za m2 wynosi kilkaset złotych.

 • tapety fizelinowe ‒ w przypadku takich tapet materiałem nośnym jest fizelina. Tapety flizelinowe doskonale się prezentują, są bezproblemowe w montażu i demontażu, mają zmywalną powierzchnię, a ponadto, umożliwiają pokrycie mniejszych pęknięć na ścianach.

Ponadto, dostępne są tapety korkowe, tapety akrylowe, tapety winylowe i inne. To, na którą opcję zdecydujemy się, zależy od naszych preferencji i budżetu, którym dysponujemy ‒ ceny tapet i fototapet  wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na tapety z najwyższej półki, jak i te w standardowej cenie, tapety wodoodporne, zmywalne, ze złoceniami i tak dalej.

Fototapety do salonu ‒ motywy

Do najpopularniejszych motywów umieszczonych na tapetach w salonie należą:

 

 • Kwiaty, zarówno te duże i wyraziste, jak i nieco mniejsze i delikatne doskonale prezentują się w salonie, na takich tapetach często  pojawiają się lawenda, lilie, drzewa, motyw łąki, palmy i inne.

 • Architektura, a więc  fontanny, posągi, znane budowle i zabytki, zdjęcia klimatycznych  kawiarni to kolejna z propozycji.

 • Miasta ‒  niezwykle popularny jest motyw miasta, na przykład panorama Nowego Jorku, jak również Krakowa czy Warszawy.

 • Zwierzęta ‒ zwierzęta to kolejny częsty motyw tapet, bardzo popularne są tutaj flamingi, tukany, ale pojawiają się też zebry czy tygrysy.

 • Geometryczne wzory ‒  tutaj wymienić możemy kwadraty czy bryły dające efekt 3D.

 • Ornamenty ‒ wszelkiego typu ornamenty doskonale sprawdzą się we wnętrzach w stylu glamour.

 • Motyw drewna, kamienia, cegły klinkierowej to kolejna z propozycji tapet, która doskonale sprawdzi się w salonie w stylu rustykalnym.

 • Dostępne są również tapety, do stworzenia których inspiracją były obrazy i dzieła sztuki, które w szczególności sprawdzają się w salonach w stylu klasycznym.

 • Krajobrazy, na przykład jezioro czy wodospad, góry, zachód słońca oraz wszelkiego typu pejzaże i  widoki to kolejne z rozwiązań.

 

Jak widac wybór tapet do salonu jest naprawde duży, od tapet klasycznych po różnego typu abstrakcje. Każdy więc z pewnością znajdzie tapetę w swoim stylu.

 

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze fototapety

Przed wyborem tapety do salonu powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, przede wszystkim:

 • Czy tapetę chcemy zamontować na wszystkich czterech ścianach, na jednej ścianie czy tylko części ściany?

 • Tapetę należy dobrać do kolorystyki mebli, dodatków i akcesoriów, bez problemu zakupimy tapety kolorowe i czarno-białe, w wyrazistych, jak i w delikatnych kolorach.

 • Konkretne wzory tapet sprawdzą się w salonie w stylu rustykalnym, inne w pomieszczeniu w stylu vintage, rustykalnym, glamour czy minimalistycznym. Warto o tym pamiętać, wtedy nasz salon będzie prezentował się niezwykle elegancko.

 

Fototapety na wymiar do salony są coraz częstszym zakupem. Takie tapety są doskonałym uzupełnieniem aranżacji pomieszczenia.

Estetyczna i trwała tapeta będzie doskonale prezentować się przez długie lata.

 

NASZE PROPOZYCJE

Więcej na - fototapety do salonu

3d rendering,3d illustration,interior design for living area or

345_300_LIŚCIASTE STONOWANE _orange