batton_koral

insp2

batton_publikacje

Fototapety kwiatowe – urządź modnie swoje wnętrze

Fototapeta to fotografia wielkoformatowa, która szczyt popularności przeżywała w XX w. Była wtedy częstą dekoracją ścian w socjalistycznych, szarych blokach. Początkowo, fototapeta była pełna kolorów i pstrokatych wzorów, a z czasem ewoluowała w prawdziwe dzieła sztuki! Dzisiaj fototapeta nie kojarzy się z kiczem, ale z modnym dodatkiem, który może ożywić wnętrze i nadać mu odpowiedni charakter.

Fototapeta – modna dekoracja

Fototapety są specyficznym rodzajem tapet. W zależność od wykonania mogą wyglądać zachwycająco lub tandetnie, dlatego na dobrej fototapecie nie warto oszczędzać! Bywa nazywana dekoracją idealną, ponieważ może przybrać dowolną formę: od żywych kwiatowych kompozycji po obrazy rozświetlonych miast w środku nocy. Dzięki bogatej ofercie fototapet można je dopasować do każdego stylu. Popularnością cieszą się szczególnie fototapety dziecięce, które nadają pokojowi przytulnego charakteru oraz odrobinę bajkowej atmosfery. Stosuje się je jednak nie tylko do dziecięcych pokoików, ale też do sypialni lub pokoju dziennego. Kluczem do sukcesu jest dostosowanie tapety do wielkości i charakteru wnętrza.

Do jakiego stylu wnętrz pasują fototapety kwiatowe?

Fototapety kwiatowe będą świetny uzupełnieniem wnętrz utrzymanych przede wszystkim w stylu rustykalnym lub eklektycznym. Wybór motywów kwiatowych jest tak ogromny, że fototapeta kwiatowa w odpowiedniej kolorystyce będzie wyglądała dobrze w prawie każdym wnętrzu. Najlepiej jednak umieścić je w jadalni lub salonie. Jasne, regularnie rozmieszczone kwiaty ożywią wnętrze i nadadzą mu przytulnego charakteru. Jeśli pokój jest duży, można sobie pozwolić na bardziej ekstrawaganckie wzory lub kolorowe asymetrie. Niezależnie od wyboru fototapety kwiatowej warto trzymać się kilku uniwersalnych zasad:

  • Fototapeta powinna kolorystycznie nawiązywać do kolorów znajdujących się we wnętrzu np. do poduszek lub artykułów dekoracyjnych.

  • Jeśli wystrój pokoju jest pstrokaty i wypełniony akcesoriami, lepiej postawić na stonowaną fototapetę, która wyciszy wnętrze.

  • Motyw kwiatów na ścianach, dywanie i obrusie to zdecydowanie za dużo, dlatego lepiej postawić na jeden rodzaj kompozycji kwiatowych.

Fototapety w duże kwiaty mogą stać się główną ozdobą pomieszczenia i jest to bardzo dobry sposób na odmienienie wnętrza, pod warunkiem, że wygląd ściany będzie współgrał z resztą pomieszczenia.

* Sprawdź jak dobrać odpowiednią fototapetę do pomieszczenia? TUTAJ

Fototapety kwiatowe do małego pokoju

Wybierając kolorową fototapetę pełną kwiatowych wzorów łatwo o efekt przeładowania. Żeby tego uniknąć warto zdecydować się na fototapetę 3D, która optycznie powiększy pomieszczenie i będzie ciekawą dekoracją, a jednocześnie nie sprawi, że wnętrze stanie się chaotyczne w odbiorze. Motywy florystyczne są bardzo modne i wdzięczne, ponieważ dodają uroku każdemu wnętrzu. Wprowadzają atmosferę naturalności oraz w oczywisty sposób nawiązują do przyrody, która działa uspokajająco. Małe pomieszczenia stają się dzięki nimi przytulne i nabierają romantycznego charakteru.

Black dining room, wooden chairs

mock up poster frame in hipster interior background, Scandinavia

The Modern interior

mock up poster with vintage hipster loft interior background, 3D

White elegant vintage chic interior with old console table